Skip Navigation LinksÚvod > Články > Něco je jinak

Něco je jinak

Za poslední měsíc se stala řada ne-úplně standartních věcí. Tyto události mě přiměly, napsat tento článek.

Myslím, že řada z vás si za poslední dobu všimla, že je něco jinak. Nechci mluvit o konci Mayského kalendáře, propadu světové burzy, občanských nepokojích v různých městech. I když tyto skutečnosti spolu velice úzce souvisí.

Za poslední dobu jsem se setkala s některými klienty, známými, přáteli, jejichž fyzický nebo psychický stav se rapidně a jak mávnutím proutku, zhoršil. Toto zhoršení mělo několik společných bodů.

Bylo úplně jedno jestli se jedná o muže, ženu, věkové rozpětí bylo 15-68 let, nejvíce převládaly osoby ve věku 28-44 let. Nerozhodovala ani kvality vzdělání- základní, středoškolské, vysokoškolské nebo umístění na pracovním nebo společenském žebříčku. Paradoxně tu nebyl ani rozdíl v kvalitě duševního nebo duchovní rozvoje. U všech měla situace podobný průběh.

Začínalo to vnitřním neklidem, pak následoval zmatek, strach, který měl většinou individuální podtext konkrétního jednotlivce a následovala panika. Pak se objevil velký odliv energie, nastoupila únava, apatie, rezignace, v některých případech se objevila velká nechuť k životu a dokonce chuť tento život okamžitě ukončit.

Z fyzických obtíží to bylo motání hlavy, mdloby, obtíže podobné střevní chřipce (zvracení, průjem, křeče), bolesti hlavy, zubů a jiné bezdůvodné návaly ostré bolesti po různých částech těla, ztráta koordinace a pocit, že nejsem „nohama na zemi“.

U všech osob po rozluštění problému, který se skrýval většinou hluboko v duši, fyzické obtíže odezněly a následně se stabilizoval i psychický stav.

Z informací, které se ke mně při této práci dostaly, je patrné, že naše fyzické bytí v tuto chvíli velice citlivě reaguje na změny ve vesmíru a energetické „převibrování“ naší planety. Stejně tak, jak se mění kvalita energie okolo nás, mění se i v nás a na to nemůže naše tělo nereagovat. Začínají se uvolňovat hodně stará, silně zakořeněná témata. Někdo by to nazval karmickými záležitostmi. V tomto označení jsem ale trochu opatrnější. Karma je v mém pojetí moc omezující, to co se uvolňuje, je poměrně hlubší.

U některých klientů docházelo k silným energetickým změnám ve vibraci 7. Korunní čakry. U některých duchovněji založených lidí zase naopak k posílení spodní 1.a 2. čakry. Každopádně se klienti cítili jako „odpojeni“. Při prokreslení čaker automatickou kresbou, byly vidět 1. občas 2. čakra, ostatní čakry jako kdyby nebyly. Po stabilizování situace se čakrový systém vyrovnal. Hodně klientů mělo strach ze ztráty kontroly nad svým životem, ale i ztráty kontroly nad smrtí. Báli se toho co přijde o odmítali přijmou změnu. Objevovaly se hodně existenční strachy.

Věřte mi, vím, jak je těžké pustit kontrolu nad svým životem, ale v tomto období se přeskládávají základy. Nevím co všechno to bude znamenat, ale jedno vím jistě, zpátky to vrátit už nepůjde. Tentokrát se změnám nevyhne nikdo. Čím víc budeme vzdorovat změnám, tím víc energie a životních sil nás to bude stát. Nejjednodušší je risknout to. Pustit se vesla a nechat život, ať nás zanese tam kam má. Zkusila jsem to a přežila jsem. Nebylo to jednoduché, bolelo to, neobešlo se to bez ztrát, ale věřte, že na konci je to lepší. Mnohem lepší. No teď mě tak napadá, kde je vlastně ten konec… :o)

Pokud byste se do podobných situací a pocitů dostali, to co pomohlo jako první pomoc, bylo pokud možno zachovat chladnou hlavu a nepropadat Panice. Právě Panika způsobovala největší odliv energie.

Pokud máte možnost telefonicky nebo osobně si o svých pocitech a problémech promluvit s jinou osobou, ke které máte důvěru, udělejte to. Takový rozhovor může být prospěšný pro obě strany. Nebojte se toho, co si o vás druhý pomyslí. Možná ten druhý bude moc rád, protože na tom může být podobně. Pokud si nemáte s kým promluvit, zkuste pocity vypsat na papír nebo vymluvit je, případně namalovat. Každopádně doporučuji proti těmto pocitům nebojovat. Nechte je projít, naopak podpořte proces pozitivními afirmacemi např. Uvolňuji vše, co už mi neslouží. Dávám svobodný průchod všemu co přijde…, případně jakékoli jiné pozitivní vyhlášení, které pro vás bude přijatelné a podpoří vás.

Pokud se objeví motání hlavy, závratě doporučuji jednoduché cvičení. Sedněte si na židli, zavřete oči a představte si, že jste strom. Prociťujte jak Vám z nohou rostou kořeny, tělo je silný kmen a pozorujte co dělá koruna. Cvičení doporučuji i několikrát zopakovat. Nejlepší je být listnatý strom, který kvete a má plody a na podzim shazuje listí. Pak můžete strom sledovat ve fázi jednotlivých ročních období (jaro, léto, podzim, zima). Tím v sobě nenásilně podpoříte proces smrti a znovuzrození. Staré věci budou moci odejít, aby nové mohly přijít.

Bolesti různých částí těla - pro milovníky růžových pilulek mám špatnou zprávu, nezabírají. Pro ty z vás, kteří znají symboliku těla doporučuji procítit, kde tělo bolí a získat tak informace k vašemu konkrétnímu tématu a to následně zpracovat. U laiků pomohlo dýchání do místa bolesti a trpělivost. Až se bloky z těla uvolní, bolest odezní. Tento druh bolesti se objevuje bez předchozí zjevné příčiny, může to být ostrá, pulzující bolest, může bez jakékoli návaznosti putovat tělem. Každopádně vždy bez větších problémů po nějakém čase odezněla. U někoho do hodiny, někdy to trvalo týden. U mě konkrétně 3 dny.

Dle závažnosti problémů doporučuji případně vyhledat lékařskou nebo jinou odbornou pomoc.

Stejně tak je dobré eliminovat jakékoli negativní zprávy z venku, zejména televize, sdělovací prostředky, katastrofické filmy a zprávy. Pokud možno vyhýbejte se negativně a pesimisticky mluvícím a smýšlejícím lidem. Buďte velmi obezřetní zejména při jízdě autem, jezděte radši pomalu, kromě života vám nemá opravdu co utéct.

Snažte se obecně zpomalit. Najděte si každý den chvilku, kdy můžete být sami v klidu a tichu.

Objevují se i velké výkyvy v oblasti pracovní i vztahové. Dějí se neočekávané a nepředvídatelné věci a zvraty, které pro nás mohou být nepochopitelné. Pocit, že už se na nic nemůžu spolehnout. Že to, co platilo ještě před chvílí, už není. V této době jsme hodně konfrontováni s „konečností věcí“, s tím, že nic tu není na věky.

Každopádně doporučuji případná témata, která při tomto procesu objevíte zpracovat. Podle možností buď sami, ale lepší je, zpracovat to s někým, kdo je v té době v lepší kondici než vy. Vždycky se někdo najde. Použít můžete jakoukoli metodu, kterou znáte nebo které věříte nebo s osobou, u které máte pocit, že Vám s tím může pomoci. Pravdou je, že se jedná opravdu o hodně hluboké a kolikrát šikovně schované modely, systémy přesvědčení, způsoby fungování, omezení, která jdou napříč časoprostorem bez ohledu na to, který rok se zrovna píše. Uvolňují se naše největší omezení, bychom v Novém věku mohli kvalitněji fungovat.

Držím nám všem palce.

© 2010 - 2016 Romana Milotová
Kontaktní formulář | Kontakt | Mapa serveru | romana(at)vykrocenidozivota.cz